Дослідження Bitcoin гаманців OSINT BTC 2023

Дослідження Bitcoin гаманців OSINT BTC 2023

By Andrey Plat 
Стартапи та бізнес
29 січня 2023 р

У сучасному світі більша частина кібер-злочинів відбувається з використанням саме Bitcoin-гаманців. Відмив, Злом, Шантаж та ін.

Тому я вирішив написати статтю з ідентифікації власника BTC-Гаманця.

Банально, але важливо.

Найпростіше, що ви можете зробити при спробі обчислення власника такого гаманця, це подивитися його транзакції завдяки блокчейну.

Блокчейн - це база даних з транзакціями, що складається з послідовно збудованого ланцюжка цифрових блоків, у кожному з яких зберігається інформація про попередній і наступний блоки.

Для перегляду транзакцій ми можемо використовувати простенький blockchain explorer — WalletExplorer.

Інтерфейс сервісу WalletExplorer
Інтерфейс сервісу WalletExplorer

Візуалізація та аналіз транзакцій

Для візуалізації транзакцій Bitcoin-Гаманця я можу вам порадити сервіс OXT.ME , тому що сервіс, який я використовував раніше в цих же цілях ( Crystal Explorer ), відключений вже кілька тижнів. OXT доступний лише користувачем ПК, з мінімальним розширенням екрану 1280*520 пікселів, що як на мене виправдано. Іноді, графіки стають настільки великими, що з телефону, або планшета буде важко щось зрозуміти. Сервіс буде вам доступний, одразу після реєстрації.

Інтерфейс сервісу OXT.ME
Інтерфейс сервісу OXT.ME

Також існує аналог вищезгаданого сервісу, Blockpath . Особисто для мене, він не такий зручний як OXT, але як то кажуть на смак і колір товаришів немає, тому трохи поговоримо про цей сервіс. Тут, теж безперечно є свої плюси, вкладка "Акаунтинг", наприклад, що показує докладний звіт про останню транзакцію. Blockpath не має обмеження щодо роздільної здатності екрана і реєстрація не потрібна.

Інтерфейс сервісу Blockpath

Шукаємо пов'язані гаманці

Аналізуючи транзакції, можна визначити деякі закономірності в перекладах користувача, наприклад ми можемо помічати що людина щомісяця отруює гроші на певну адресу, це та сама закономірність. Розберемо різні закономірності: • Оплата передплати

Користувач відправляє фіксовану суму грошей щомісяця/рік/день тощо. можливо, він оплачує передплату на якомусь сервісі. Це можна перевірити загугливий гаманець, на який отруюються кошти, швидше за все, як результат ви отримаєте посилання на оплату веб-ресурсу.

• Оплата праці, або шантаж

Якщо ми спостерігаємо відправлення фіксованої суми щомісяця/рік/день тощо. то, ми можемо припустити те, що це оплата праці, особливо якщо біткойн гаманець одержувача схожий на особистий. Так само це може бути шантаж, відрізнити складно. Якщо сума не є фіксованою і в один місяць відправляється 150 $, а в другий 200 $ це може бути шантаж, звичайно ж, тут не можна сказати точно. • Розподіл коштів

Якщо ми бачимо, що власник гаманця нерегулярно та хаотично відправляє великі суми грошей на інший гаманець, то ми можемо припустити, що він отруює розподіляє кошти між своїми гаманцями.

• Premium Bitcoin Mixer

Bitcoin Mixer — Сервіс анонімізації, який суттєво ускладнює відстеження транзакцій у системі Біткойн.

Коли користувач надсилає через нього транзакцію, то міксер розбиває її на безліч дрібних частинок, а потім перемішує з транзакціями інших людей таким чином, щоб жодного «шматочка» від початкової транзакції не залишилося в перекладі конкретного користувача.

Наочний приклад роботи міксера
Наочний приклад роботи міксера

Якщо ви бачите, що протягом певного проміжку часу певна сума грошей була відправлена ​​на різні гаманці, то ймовірно був застосований міксер. Застосовуючи біткойн міксер, користувач намагається щось приховати від громадськості, як правило, це відмив коштів. Відстежити таку транзакцію дуже складно і займе у вас деякий час.

Відгуки

Існують спеціальні сайти, що містять у собі базу даних скарг на Bitcoin-Гаманці шахраїв, хакерів, шантажистів та ін.

Це найпопулярніший сервіс скарг на Bitcoin-Гаманці, сервіс дозволяє залишити мітку та написати власний відгук.

Показує баланс у євро, доларах та BTC, знаходить можливого власника, згадки по інтернету та на форумах, а також іншу інформацію. Ну і звичайно ж показує скарги, мітки та країни, тієї людини хто поскаржився.

В принципі, сервіс нічим не відрізняється від першого, але там можуть бути скарги яких немає в інших відгукниках

Не буду, далі перераховувати решту відгукників, тому що їх дуже багато. Ви можете знайти їх відповідним запитом у Google.

Перевіряємо гаманець на підозрілу активність та "брудні гроші".

У цьому нам допоможуть послуги, що показують скоринг біткойн гаманця.

Скоринг - це система оцінювання, яка допомагає кредитним організаціям передбачити платіжну дисципліну людини, яка звернулася за позикою.

Найактивніше я використовую сервіс AMLBot . Сервіс показує оцінку довіри та визначає активність криптогаманця у докладному звіті, ґрунтуючись на власних алгоритмах.

З плюсів є те, що все це у вигляді Telegram-бота, а з мінусів те що сервіс платний.

Ну а якщо ви не готові платити гроші за скоринг, то BitRank для вас. Цей сервіс покаже вам оцінку довіри без реєстрації та оплати. Звичайно, тут не буде докладного опису активності криптогаманця, але буде оцінка від 0%-100%.
Ну а якщо ви не готові платити гроші за скоринг, то BitRank для вас. Цей сервіс покаже вам оцінку довіри без реєстрації та оплати. Звичайно, тут не буде докладного опису активності криптогаманця, але буде оцінка від 0%-100%.

Пошук в Інтернеті

Що ви зробите першим, зіткнувшись із завданням обчислити власника BTC-Гаманця? Правильно – загуглить його.

В результаті ви зможете отримати згадки на форумах, згадки на сайтах, можливо хтось залишав гаманець як реквізити оплати, або пожертвування.

Краще використовувати різні пошукові системи, особливо перераховані нижче.

Яндекс - Швидше за все, в результаті ви отримаєте більше російських веб-сайтів. Google — Більше результатів із зарубіжними веб-ресурсами. DuckDuckGo — Будуть доступні ресурси з доменною зоною .onion.

Також ви можете звернутися до Bing, Yahoo, Swisscows та ін.

Для більш ефективного пошуку можна використовувати Google-Dorking.

Google Dorking передбачає використання розширених операторів у пошуковій системі Google для пошуку певних рядків тексту у результатах пошуку.

Ви можете скористатися банальними "BTC гаманець" для того щоб відсіяти зайві результати, або більш просунуте, але досі банальне "BTC гаманець" site:Цікавий сайт, це допоможе визначити причетність цікавого для вас сайту до гаманця.

Або ж ви можете скористатися більш просунутими методами пошуку і скористатися цією шпаргалкою. Перейшовши за посиланням, ви можете спостерігати 15 тисяч Google Дорків призначених для BTC-гаманців. Звичайно ж, випробувати їх усі, займе багато часу, так що, ви можете використовувати тільки ті, які вас цікавлять.

Моніторинг криптовалютних гаманців

Відстежувати активність гаманців можна через спеціалізовані послуги. Одним з цих сервісів є Cryptocurrencyalerting . Сервіс надішле вам повідомлення про зменшення, збільшення суми грошей на цьому крипто-гаманці. Так є функція, яка повідомить про будь-яку активність крипто-гаманця. Сервіс дозволяє повідомити про дію будь-яким зручним для вас чином. Повідомлення в Telegram, телефонний дзвінок, пуш-повідомлення та ін.

Також існує сервіс cryptotxalert , зі схожим функціоналом. З плюсів тут, що можна задати суму грошей, і при поповненні гаманця на цю суму грошей, вам прийде повідомлення. Повідомлення надходить у вигляді пуш-повідомлення і ніяк більше, якщо в попередньому сервісі можна було отримати повідомлення десятьма зручними способами, то тут лише один спосіб.

Ну а якщо вам ліньки займатися розслідуванням самостійно або на даний момент вам не вистачає досвіду просто зверніться до професіоналів, і зло буде покарано!
Оригінал тексту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як видалити троян Conteban з вашої системи

INFERNUM1488 :: Trojan Win32 Conteban A Ml — | что это и как бороться?